„Starší aktuality“ 2018

Jarní sezona sportovního aerobiku v plném proudu    Trenéři, závodníci i rodiče zažili další velmi náročný víkend, tentokrát v Praze a to hned ve dvou soutěžích. Bezmála čtyřicet závodnic sedlčanského Aerobik studia Dvojka odjelo poměřovat své síly na soutěž ligy Mistry s Mistry. Odměnou za bojovné a krásné výkony byla i skvělá umístění. Nejlépe se dařilo maxitýmu 15-více let (1.místo), Agátě Hockeové mezi jednotlivkyněmi 15-více let (3.místo), maxitýmu 12-14let (3.místo). Dále výborných výsledků dosáhly K.Bílková, L.Křivská, G.Sobotková, A.Holoubková, T.Zelenková, které ve svých kategoriích obsadily 2×4. a 2×5.místa. Mezi staršími dále bodoval tým K.Jíchová, K.Jíchová a K.Bauerová pátým místem a tým A.Chrastilová, E.Písaříková, A.Šárová a N.Sosnovcová také pátým místem v kategorii 12-14let.
Nervozita z premiéry letošních závodních sestav provázela soutěž I.výkonnostní třídy organizace Fisaf, kde měla Dvojka zástupce v pěti skladbách. Nejlépe se s ní podařilo vypořádat Lubošovi Hanusovi, který zvítězil v kategorii juniorů a obzvlášť cenného výsledku dosáhlo trio K.Kadlecová, M.Zelenková, L.Hanus, které ve velké konkurenci juniorských týmů obsadilo úžasnou stříbrnou příčku.

Nejúspěšnější závodníci letošního roku byli po zásluze odměněni na závěrečném posezení Dvojky k ukončení letošní závodní sezony 1.11. v KDJS. Gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za krásnou atmosféru! :-)
Dvojka má medailisty z MS v aerobiku!          Ve dnech 16.-18.10. se nedaleko Amsterdamu ve městě Leiden konal vrchol letošní sezony ve sportovním aerobiku a fitness organizace Fisaf – a to mistrovství světa. Na nejvýznamnější závod roku se sjeli závodníci z nejrůznějších kontinentů. Tradičně největší reprezentační výpravy patřily České republice, Austrálii, Rusku, Belgii, Německu a Švýcarsku. Ve startovním poli byly ovšem zastoupeny i exotičtější země jako například Indie, Jihoafrická republika či další. Klub Aerobik studio Dvojka Sedlčany odletěli do Leidenu reprezentovat Veronika Šeráková (dospělí – ženy), Marie Bezkočková (junioři – páry) a Luboš Hanus (junioři – muži, páry) pod dohledem trenérky Kristýny Faktorové. V reprezentativních kongresových prostorách hotelu Holiday Inn panovala po celý tříkolový závod bouřlivá atmosféra. Sedlčanským zástupcům se podařilo předvést své letošní maximální výkony a obsadit krásné příčky ve světové konkurenci. Veronika Šeráková obsadila 8.místo, dvojice Bezkočková, Hanus 3.místo a třešničkou na dortu bylo vítězství Luboše Hanuse ve své kategorii a dekorování titulem mistra světa pro letošní rok. Sedlčanskou stopu na MS zanechala i účast Veroniky Papežové v bronzovém fitness týmu mezi dospělými.
Veliké díky patří všem, kteří závodníkům fandili a podporovali je v čele se sponzorem Dvojky – firmou Káva svět manželů Kolkových.
Luboš Hanus obhájil republikový titul i mezi juniory   Od pátku 5.10. do neděle 7.10. se v hale Arena Sparta na Podvinném Mlýně v Praze konalo mistrovství České Republiky ve sportovním aerobiku a fitness. Pořadatelem závodu byl Český svaz aerobiku, ze sedlčanského klubu Aerobik studio Dvojka byli na závod nominováni Luboš Hanus, MarieBezkočková a Veronika Šeráková, svěřenci trenérky Kristýny Faktorové. Náročný tříkolový závod zvládli zástupci Dvojky na výbornou a potvrdili rostoucí výkonnost před nadcházejícím MS v Leidenu, kam odletí bojovat o světové medaile 16.10. Veronika Šeráková obsadila mezi dospělými ženami úžasné třetí místo. Luboš Hanus, ačkoliv letos závodí poprvé mezi staršími chlapci v kategorii 14-16let, dokázal porazit i starší soupeře a již poněkolikáté obhájit titul mistra ČR. Soutěžní sestava dvojice Hanus, Bezkočková byla rozhodčími jednoznačně označena za nejlepší ve své kategorii a právem si zasloužila dekorovat zlatými medailemi a tituly mistrů republiky. Další sedlčanskou stopou na republikovém klání bylo hostování Veroniky Papežové v pražském týmu, se kterým obsadila stříbrnou příčku.
MČR gymnastický aerobik       Na pražských Vinohradech se v sobotu 9.6. uskutečnilo historicky první mistrovství České republiky druhé výkonnostní třídy gymnastického aerobiku.Pouze ti nejlepší z nejlepších podle letošního výsledkového žebříčku ligy Mistry s Mistry mají možnost se tohoto závodu zúčastnit. Sedlčanský klub Aerobik studio Dvojka reprezentovalo celkem 21 choreografií trenérek Kristýny Faktorové a Aleny Novotné. Závod byl plný emocí, nečekaných i překvapivých výsledků a především skvělých sportovních výkonů.Nejlépe atmosféru velkého závodu zvládly Tereza Miletičová – mistryně republiky jednotlivkyně 15-více let a Tereza Vlková spolu s T.Miletičovou – mistryně republiky dvojice 15-více let. Tituly vicemistryň republiky si z Prahy odvezly: Lucie Křivská (6-8let), Kateřina Kadlecová (12-14let), trio N.Krušinová, S.Fáberová, V.Sosnovcová (15-více let) a Michaela Zelenková (15-více let) a druhými vicemistryněmi republiky a bronzové medaile na republikovém šampionátu získaly: maxitým 6-8let (Furišová, Kolková, Křivská, Sobotková, Zavadilová, Kořánová), maxitým  12-14let (Písaříková, Sosnovcová, Beranová, Hrazánková, Šárová, Finková) a sportovní tým 15-více let (Vlková, Kadlecová, Zelenková, Sejková, Horáková).
Několikrát unikly sedlčanským závodnicím stupínky vítězů o pár desetin bodu, ale radost všem udělalo celkové vyhodnocení klubů za celou letošní sezonu. Mezi bezmála padesáti kluby se Aerobik studio Dvojka umístilo za A-stylem Liberec a Maniak aerobikem Havířov na svém historicky nejlepším umístění – třetím místě v republice. Děkujeme všem sedlčanským závodnicím, trenérkám i rodičům, bez kterých by tento úspěch nebylo možné dosáhnout.
2.6. Závody v Sedlčanech…..díky moc a moc všem rodičům, kteří úžasně pomáhali s organizací i s pořízením cen pro děti…díky všem divákům, trenérům a závodníkům, kteří vytvořili super atmosféru…
GRATULUJEME LUBOŠOVI HANUSOVI A MÁJE BEZKOČKOVÉ K ZISKU TITULU MISTRŮ EVROPY A VERONICE ŠERÁKOVÉ KE SKVĚLÉ ÚČASTI NA ME V KARLOVÝCH VARECH.
3x NOMINACE NA MS – GRATULUJEME!!!

 12.-13.5. Semily I.VT a MsM Pardubice
Prozatím nejúspěšnější víkend klubu. Ze třiceti choreografií, které v Semilech a Pardubicích soutěžily, se 15ti podařilo obsadit stupně vítězů. Více najdete ve výsledcích…
DALŠÍ AEROBIKOVÉ MEDAILE
Skromnější medailovou bilancí, ale přesto stále pěknými výsledky, se minulý víkend pochlubilo Aerobik studio Dvojka Sedlčany na dvou významných celorepublikových soutěžích ve sportovním aerobiku. Celkem se zástupcům klubu podařilo 7 krát vystoupit na stupínky vítězů. Převážná část klubu, 40 závodnic ve 28 sestavách, se představila v Říčanech na závodech organizace Mistry s Mistry. Nejvíce se dařilo týmu nejstarších děvčat ve složení Kateřina Kadlecová, Michaela Zelenková, Barbora Sejková, Tereza Vlková a  Hana Horáková, kterému se podařilo obhájit zlatou medaili z minulého závodu i přes zdravotní indispozice dvou členek týmu. Stříbro vybojovala v nabité soutěži dvojice Kateřina Kadlecová, Michaela Zelenková a také Lucie Křivská mezi nejmladšími děvčaty. Již potřetí za sebou získal stříbro maxi tým dívek v kategorii 6-8let, ve složení Lucie Křivská, Gabriela Sobotková, Nikola Furišová, Lucie Zavadilová, Františka Kořánová, Laura Kolková a bronzovou medaili obhájil maxitým kategorie 12-14let ve složení Eliška Písaříková, Nikola Sosnovcová, Kristýna Beranová, Adéla Finková, Adéla Šárová, Nela Hrazánková.
     V Praze se o víkendu konala také soutěž 2.výkonnostní třídy organizace FISAF. Zde měla Dvojka sice jen 3 zástupkyně, ale všem se podařilo vystoupit na stupínek nejvyšší. Denisa Machovcová obdržela nejvyšší bodové ohodnocení a  zlatou medaili v kategorii 14-16let jednotlivkyň. Podobný úspěch si připsaly i  sestry Jíchovy v kategorii dua 14-16let.
     Dosažené výsledky jsou povzbuzením do další přípravy a do závěrečných bojů o splnění nominačních kritérií na vrcholy jarní části sezóny. Těmi budou Mistrovství republiky druhé výkonnostní třídy v gymnastickém aerobiku a Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku.
Rekordní víkend! 
Víkend 7.-8.4. byl pro Aerobik studio Dvojku, jeho trenéry i závodníky zatím nejnáročnější v celé historii. Téměř padesát závodníků reprezentovalo sedlčanský klub ve dvaatřiceti choreografiích hned na dvou významných celorepublikových kláních.

    

     Sportovní hala v Lounech hostila nominační závody I.výkonnostní třídy organizace Fisaf. Ti nejlepší závodníci z nejlepších bojovali o cenná umístění, která jim mohou vynést místa v reprezentaci České republiky pro mezinárodní závody. Sedlčanskou stálicí v republikové reprezentaci je čtrnáctiletý Luboš Hanus. Přestože Luboš letos přestoupil do starší věkové kategorie juniorů, povedlo se mu se staršími soupeři poprat znamenitě. Jeho sestava byla ohodnocena nejvyšší známkou a Luboš tak vykročil pravou nohou za cennými nominačními body. Stejně tak nově vytvořený juniorský pár Marie Bezkočková, Luboš Hanus zvítězil v napínavém boji mezi nad všemi dvojicemi a byl dekorován zlatými medailemi. Svými umístěními udělaly radost trenérce Kristýně Faktorové také sólistky Veronika Šeráková (4.místo v kategorii 17-více let) i Marie Bezkočková (8.místo v kategorii 11-13let).   
     Velká většina závodníků Dvojky vyrazila o víkendu do Černošic, kde se v krásné nové sportovní hale konalo třetí kolo ligy závodů Mistry s Mistry. Pod dozorem trenérek Aleny Novotné a Kristýny Faktorové všichni statečně bojovali a v konkurenci více než dvanáctiset startujících se neztratili. Svoji pozici favoritky opět potvrdila Lucie Křivská, která přesvědčivým výkonem zvítězila mezi závodnicemi 6-8let. Také maxitýmu holčiček Furišová, Kolková, Kořánová, Sobotková, Křivská, Zavadilová v kategorii nejmladších (6-8let) se dařilo a obsadil stříbrnou příčku. V neděli čekaly Dvojku medailové žně. Po třetím místě maxitýmu Písaříková, Sosnovcová, Beranová, Finková, Šárová, Hrazánková, ovládla kategorii dívek 12-14let Kateřina Kadlecová a podařilo se jí porazit všech svých pětačtyřicet soupeřek. Sportovnímu týmu Sejková, Kadlecová, Zelenková, Vlková, Horáková se tentokrát povedlo také ve své kategorii (15-více let) zvítězit. V nabyté konkurenci dvojic 15-více let se na stupínky nejvyšší postavily hned dvě sedlčanská dua. Michaela Zelenková s Kateřinou Kadlecovou obsadily třetí a Terezy Miletičová a Vlková pak druhou pozici. Největší senzací byla pro sedlčanský klub soutěž nejstarších jednotlivkyň 15-více let, kde se děvčatům podařilo ovládnout celé stupně vítězů. Tereza Vlková získala bronzovou, Michaela Zelenková stříbrnou a Tereza Miletičová zlatou medaili.
Úspěšný víkend Dvojky  Aerobik studio Dvojka mělo velmi početné zastoupení na víkendových závodech v Kladně a Českém Brodě o víkendu 24.-25.3..  Přes 40 závodníků se zúčastnilo druhého letošního kola celorepublikové soutěže organizace Mistry s Mistry. Pro 15 dívek šlo o první životní závod a všichni nováčci bojovali statečně a s velkým nasazením. Nejmladšímu maxitýmu  6ti až  8letých dívek se dokonce hned napoprvé podařilo získat stříbrnou medaili! Členkami týmu jsou vedle zkušenějších  Lucky  Křivské a Gábiny Sobotkové také poprvé startující Nikola Furišová, Lucka Zavadilová, Františka Kořánová a Laura Kolková.  Lucka Křivská vybojovala další stříbro v sólové kategorii 6 až 8 let. V mladších kategoriích získala Dvojka dále stříbrnou medaili v maxitýmech  12 – 14 let a také překvapivé 4. místo zásluhou dvojice Tereza Bezkočková a Lisa Kubínová. Trenérky klubu Kristýnu Faktorovou a Alenu Novotnou potěšila také řada dalších cenných míst v první desítce. Ve starších kategoriích bodovaly pro Dvojku tradičně úspěšné Kateřina Kadlecová (stříbro v sólu 12 až 14 let), Míša Zelenková (bronz v sólu 15 a více let a spolu s Kateřinou Kadlecovou i stříbro ve dvojicích). Dále bronz vybojoval sportovní tým nejstarších dívek a svou první letošní medaili získala dvojice Tereza Vlková a Tereza Miletičová rovněž v kategorii nejstarších dívek 15 a více let.
     Celkově úspěšný víkend korunovala Veronika Šeráková, která v nevyšší výkonnostní třídě organizace FISAF v Kladně získala krásné 2. místo a potvrdila, že patří ke špičce České republiky mezi ženami. Bilance klubu za úvodní dva víkendy letošní sezóny je více než skvělá, klub získal 18 medailí.
Start do nové sezony – více než slušný!
  17.-18.3. se v Olomouci uskutečnilo první kolo ligy Mistry s Mistry – soutěže České gymnastické federace v gymnastickém aerobiku. Sedlčanskou Dvojku odjelo reprezentovat bezmála třicet závodnic s jednadvaceti choreografiemi. Bouřlivou atmosféru prvních závodů děti ustály velmi dobře a v celorepublikové konkurenci více než pěti set závodníků se určitě neztratily. Mezi nejmladšími závodnicemi ve věku 6-8let excelovala Lucinka Křivská – podařilo se ji zvítězit. Na medailových pozicích se dále umístily maxitýmy kategorie 12-14let (stříbro resp. bronz), Kateřina Kadlecová (stříbro 12-14let), Michaela Zelenková (stříbro 15-více let), dvojice Kadlecová, Zelenková (zlato 15-více let) a sportovní tým 15-více let (zlato).
     18.3. se tři sedlčanské závodnice zúčastnily závodu II.výkonnostní třídy ve sportovním aerobiku organizace Fisaf v Praze. Jak dvojice Karolína a Kateřina Jíchovy, tak Denisa Machovcová mezi jednotlivkyněmi (všechny kategorie 14-16let) dokázaly nechat všechny soupeřky za sebou a zvítězit ve svých kategoriích.
     Příští víkend bude liga Mistry s Mistry pokračovat závodem v Českém Brodě a zároveň odstartují soutěže I.výkonnostní třídy tentokrát na Kladně. Více o výsledcích najdete zde…
Zkušební závod Mníšek p.Brdy
Ve spolupráci s klubem BiosFit uspořádala sedlčanská Dvojka zkušební závod ve sportovním aerobiku v Mníšku p.Brdy. Všechny závodnice statečně vystoupily se svými novými sestavami a zahájily tak závěrečnou přípravu před ostrými starty na „velkých“ soutěžích. Více najdete ve výsledcích…

Komentáře nejsou povoleny.